Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biblioteka w Bestwinie, ul. Szkolna 8, tel. 32 214-14-09, email: gbpbestwina@poczta.onet.pl, czynne: pn-wt.: 07.30-15.00, śr-pt.:11.00- 19.00

 książki, multimedia, czasopisma

A+ A A-
  • Odsłony: 171

Kto wygrał V Grę Wiejską w Bestwinie?

 

Ile okien jest w bibliotece, czyli V Gra Wiejska rozstrzygnięta!

 

            Doroczna Gra Wiejska organizowana przez Gminną Bibliotekę publiczną gwarantuje wielkie emocje i wspaniałe nagrody. Sprzęt multimedialny czeka na każdego śmiałka, który „podejmie rękawicę”, odpowie na niełatwe pytania i poszuka odpowiedzi na terenie Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa. 14 września w czytelni GBP miał miejsce finał trwającej przez całe wakacje zabawy.

            Ile jest okien w bibliotece w Janowicach? Podaj pełną nazwę, model, rok produkcji nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego z Kaniowa oraz kto jest jego producentem? Ile jest schodów do obiektu o takich współrzędnych: 49°55'11.6"N 19°04'05.0"E ? Podaj hasło widoczne w bankomacie Banku Spółdzielczego w Bestwinie.  - to niektóre z pytań ułożonych przez organizatorów. Niekiedy sprawiały one graczom trudność, ale ci, którzy oddali odpowiedzi w wyznaczonym terminie, nie pożałowali. Dostarczono w sumie osiem arkuszy z rozwiązaniami, a nikt nie odszedł z kwitkiem. Z kolei zwycięzcy, czyli Zuzanna Osowska i Mateusz Nycz mieli pierwszeństwo w wyborze nagród. Fundatorami byli Bank Spółdzielczy Czechowice – Dziedzice – Bestwina reprezentowany przez prezes zarządu Agatę Dąbrowską, radca prawny Mariusz Boruch i firma ITSys Krzysztof Nowak. Patronat honorowy sprawował wójt Artur Beniowski, a medialny - „Magazyn Gminny”.

            Dyrektor GBP Teresa Lewczak podziękowała za trud włożony w grę prowadzoną pod hasłem „Poznajemy gminę Bestwina”. W podsumowaniu udział wzięli ponadto przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik i wiceprzewodniczący Stanisław Nycz.

 

Sławomir Lewczak

 

Galeria zdjęć >>>>TUTAJ

Programy:

Odwiedziny

Odwiedziło nas: Dziś 0 Wczoraj 17 W tym tygodniu 17 W tym miesiącu 347 Wszystkich 204035

Wydarzyło się:

 

Czerwiec-


1971-06-26     Zginęli przy pożarze w Rafinerii Nafty w Cz-Dz
Przy gaszeniu pożaru w Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dz. zginęli nasi Rodacy: Józef Szlosarczyk, Wilhelm Budniok, Karol Bigos, Stanisław Krysta, Władysław Jonkisz, Niemczyk Władysław, Roman Kozik.

2017-06-12
Zmarł dr Franciszek Maga, lekarz, społecznik, inicjator wielu inwestycji w Bestwinie. Autor książki "Bestwina i moja droga".

 


 

 


RODO

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO) zaktualizowaliśmy zapisy naszego Regulaminu korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Pełny tekst Regulaminu do wglądu w Bibliotece Głównej w Bestwinie oraz filiach w Bestwince, Janowicach i Kaniowie.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech