Zadania VI Interaktywnej Gry Wiejskiej – „Poznajemy Gminę Bestwina”

Zadanie 1Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W 2019 r. przypada 200. rocznica urodzin kompozytora. Wypożycz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie lub wwybranej filii w Bestwince, Kaniowie albo w Janowicach dwie książki o muzyce i udokumentuj to na swojej karcie odpowiedzi pieczątką biblioteki.


Zadanie 2W lipcu 2018 roku w Gminie Bestwina Wojewoda Śląski ogłosił zmiany nazw ulic. W którym sołectwie nastąpiły zmiany oraz napisz stare i nowe nazwy tych ulic – odpowiedzi znajdziesz w czytelni biblioteki.


Zadanie 3Odwiedź Kościół pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie i wpisz na karcie odpowiedzi jakie osoby widnieją na witrażach okiennych.


Zadanie 4Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działające przy GBP w Bestwinie w odpowiedzi na apel Środowiskowego Domu Samopomocy „Centrum” w Bestwinie organizuje zbiórkę materiałów potrzebnych do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych. Przynieś jedną/kilka rzeczy z poniższej listy i udokumentuj to na swojej karcie odpowiedzi pieczątką biblioteki.

Lista:

- Pracownia komputerowa: książki z wierszami, niepotrzebne płyty winylowe i sprawne słuchawki do słuchania muzyki, audiobooków i filmów, bierki i grę w kości
- Pracownia ogrodnicza: koronki, płytki ceramiczne (kafelki), donice ceramiczne, sztuczne kwiaty, starą biżuterię
- Pracownia batiku i papieru: białe (używane) świece, czarno-białe gazety
- Pracownia witrażu: talerze, kubki, stare ściereczki
- Pracownia świecy: świece, kubki ceramiczne
- Pracownia gospodarstwa domowego i pielęgnacji ogrodu: sadzonki i nasiona
- Pracownia plastyczno-rękodzielnicza: serwetki papierowe, gazety, włóczki, guziki, koraliki


Zadanie 5W których konkurencjach w 2017 r. strażacy ochotnicy z OSP Kaniów zdobyli Mistrza Polski w XI Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym? Odpowiedź znajdziesz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie Filia Kaniów.


Zadanie 6Odwiedź czytelnię w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie, tam czeka na Ciebie zadanie.


Zadanie 7Na granicy Janowic z Hałcnowem znajduje się zabytkowy krzyż „Boża Męka” z figurami Matki Boskiej i św. Jana Ewangelisty, który pochodzi z XIX wieku. W 2015 roku uległ zniszczeniu na skutek wypadku samochodowego, a w niedługim czasie parafianie podjęli się jego renowacji. Zrób zdjęcie krzyża ze swoją ulubiona maskotką i dołącz do karty odpowiedzi.


Zadanie 8W grupie na Facebook’u „Gmina Bestwina na starych zdjęciach” znajdź starą fotografię przedstawiającą szkołę w Bestwinie z 1.IX.1959 r. Wykonaj współczesne zdjęcie szkoły ze swoją maskotką i zrób zestawienie porównawcze na swojej karcie odpowiedzi „Szkoła w Bestwinie wczoraj i dziś”.


Zadanie 9Podaj liczbę okien zewnętrznych w budynku Banku Spółdzielczego w Bestwinie.


Zadanie 10Tak jak w roku ubiegłym żabka Bestka znów odwiedziła różne miejsca w naszej Gminie. Zrób te same zdjęcia ze swoją ulubioną maskotką. Zdjęcia znajdziesz TUTAJ


licznik odwiedzin